28 stycznia 2015

Sky Tower


Kilka dni temu, moje dziecko tonem inkwizytora zadało pytanie, które spodziewałam się prędzej czy później usłyszeć: 
Dlaczego na MOIM blogu nie ma jeszcze Sky Towera?

25 stycznia 2015

Ogród japoński


Naprzeciw ZOO-parku we Wrocławiu rozciąga się Park Szczytnicki z widoczną z ulicy Wróblewskiego Halą Stulecia i Iglicą. Tuż obok znajduj się Ogród japoński.
Ogród został założony w latach 1909-1913. Jako jedyny egzotyczny ogród, został zaprezentowany na Wystawie Przyrodniczej w 1913r., wchodzącej w skład Wystawy Stulecia.

20 stycznia 2015

Sedesowy ManhattanFirst we take Manhattan, słowa tej piosenki Cohena zawsze przychodzą mi na myśl, kiedy zbliżam się do Mostu Grunwaldzkiego we Wrocławiu a moim oczom ukazują się te zadziwiające wieżowce nad Odrą. Projektantka kompleksu Pani Jadwiga Grabowska- Hawrylak, z pewnością nie nuciła sobie pod nosem tej piosenki, bo pod koniec lat 60. ubiegłego wieku, kiedy powstawał projekt osiedla, piosenka jeszcze nie istniała. Leonard Cohen napisał ją w latach 80.
Manhattan, sedesowce albo bunkrowce - tak nazywają Wrocławianie to nowoczesne osiedle.

19 stycznia 2015

Galeria Amelii - Psy i koty 1. Pies śpiący pod lampą.
2. Pies - dziewczynka, śpiąca w namiocie z mięciutkimi poduszkami.
 3. Pies pilnujący akwarium z kwiatami. 
 4. Pies i latająca wiewiórka.5. Pies, który podziwia widoki.


6. Reklama przedstawiająca psy, które myślą, że się kochają. 7. Kot, pies i ptaszek z brylancików (trzeba dokleić kilka).
8. Kot i serduszkowy pies.9. Galaretkowy kot na torcie.10. Kot w morzu.


Autorka prac: Amelia
Opis prac: Amelia
Wykonanie: XII 2014/I 2015
Technika i materiały: dowolna / co było pod ręką.17 stycznia 2015

Pingwiny z Madagaskaru

Kolejnymi interesującymi mieszkańcami wrocławskiego Afrykarium są pingwiny tońce, zwane przylądkowymi. 
Pingwiny w Afrykarium? Oczywiście! Tońce pochodzą z Afryki Południowej, gdzie zamieszkują wybrzeża oraz wyspy od Namibii aż po Mozambik. We Wrocławiu są one nie lada gratką, ponieważ ostatni raz można je było oglądać w zoo w czasach przedwojennych.
Aktualnie stado liczy 70 sztuk, docelowo ma być 120. Ekipa pochodzi z różnych ogrodów zoologicznych m.in z Gdańska i z Anglii. Pingwiny mają do dyspozycji ogromny basen, głęboki na 4,5 m oraz wybieg zewnętrzny. 

14 stycznia 2015

Manat z Afrykarium

Afrykarium jest jednym z naszych ulubionych miejsc we Wrocławiu. Chodzimy tam, kiedy tylko możemy i za każdym razem odkrywamy coś innego i nowego. Podczas ostatnich odwiedzin zauroczyły nas manaty a zwłaszcza jeden z nich, Gumle.

3 stycznia 2015

Stargard - Klejnot Pomorza


Stargard, ciągle jeszcze zwany Szczecińskim - tutaj, dlaczego Stargard nie chce już być Szczeciński - to ponad 70 tysięczne miasto na Pomorzu Zachodnim, położone nad rzeką Iną, na 15 południku długości geograficznej wschodniej. Stargard jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast na Pomorzu z wielością świetnie zachowanych i odrestaurowanych gotycki budowli. Nazywany Gwiazdozbiorem Gotyku należy do Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego.