25 lutego 2017

Słodkie Czary Mary

Na wrocławskim Rynku, niedaleko Pręgierza jest miejsce, obok którego nie można przejść obojętnie. Zwłaszcza jeśli jest się kilkuletnią dziewczynką. Albo mamą tej dziewczynki.

18 lutego 2017

Muzeum Architektury

Muzeum Architektury we Wrocławiu mieści się tuż obok Panoramy Racławickiej przy ul. Bernardyńskiej 5, w budynku dawnego zespołu klasztornego bernardynów. 

12 lutego 2017

9 lutego 2017

Most Osobowicki

Wrocław mostami stoi. Potwierdzi to każdy, kto choć raz tu był.
Ile mostów jest we Wrocławiu? Na to pytanie znajdziemy co najmniej kilka różnych odpowiedzi. Przedwojenne niemieckie źródła podaję liczbę nieco ponad 300. Aktualnie obowiązująca definicja mostu różni się od tej przedwojennej i wg niej mostów jest 117. Nie każda przeprawa jest mostem. Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie kładki dla pieszych, jak na przykład te kolorowe, łączące wyspy na Odrze w rejonie Starego Miasta, które w myśl definicji mostami nie są, wiadukty, przejścia kolejowe, mostki i kładki w parkach, z pewnością doliczymy się znacznie ponad 300. Miasto leżące u zbiegu 5 rzek, musi mieć odpowiednią liczbę mostów :-)

7 lutego 2017

Muzeum Historyczne Wrocławia

Zima jest idealną porą na zwiedzanie muzeów, galerii i wystaw.
Współczesne muzea niewiele mają wspólnego z tymi, które przed laty zwiedzaliśmy ramach wycieczek szkolnych nieomal za karę.